ГААГА (QHA) -

Міжнародний суд ООН завершив слухання за позовом України до Росії про застосування запобіжних заходів проти РФ у зв'язку із запитом Києва. Рішення може бути прийняте до кінця квітня. Як передає власний кореспондент УНІАН, про це у Гаазі по завершенні слухань повідомила заступник міністра закордонних справ України, керівник делегації у Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль.

— Ми очікуємо рішення суду, і я сподіваюся, що воно буде справедливим. За нашими прогнозами, воно може бути до кінця квітня, сказала вона.

Коментуючи результати розгляду позову, Зеркаль висловила думку, що російська сторона під час слухань продемонструвала, що «логіка Росії полягає в тому, що вони можуть робити все і не нести жодної відповідальності за свої дії».

Росія вважає, що у нас виключно внутрішній конфлікт, і що вона може постачати зброю для бойовиків на Схід. Із сьогоднішніх заяв юристів випливає, що Росія, як країна, не несе відповідальності за фінансування тероризму, бо якби Росія знала, коли ратифікувала Конвенцію, що відповідатиме за фінансування тероризму, то вона б її не ратифікувала, пояснила зміст заяв російської сторони керівник української делегації.

Подібна позиція у Росії і за відповідальність у рамках боротьби з расовою дискримінацією в Криму.

Виходить (з позиції росіян), що татари та українці в Криму живуть щасливо і не страждають. Меджліс це екстремістська організація, бо вони організували блокаду Криму, коли їхні права утискували. Це — їхня реальність, і вони звинувачують усіх, що всі живуть в іншій реальності, підкреслила Зеркаль.

При цьому вона висловила переконання, що весь світ підтримує позицію України, а Росія має нести відповідальність за свої дії.

Суд ООН є єдиною інстанцією, яка може притягти Росію до відповідальності,  наголосила керівник делегації.

Міжнародний суд ООН розпочав слухання про застосування запобіжних заходів стосовно Росії 6 березня у Гаазі. Цей позов був поданий 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН з метою притягненя Росії до відповідальності за підтримку тероризму на Сході України та дискримінацію етнічних українців і кримських татар в окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA