МОСКВА (QHA) -

Слідчий комітет Російської Федерації за підсумками розслідування висунув заочне звинувачення 6-и українським активістам за напад на посольство РФ у Києві. Про це повідомила представник СК РФ Світлана Петренко, передає російське видання.

Вона стверджує, що «праворадикальні» українські активісти на чолі з екс-депутатом ВРУ своїми діями «провокували ускладнення міжнародних відносин».

— За подіями 2014 року заочно вичунуте звинувачення за ч. 2 ст. 360 КК РФ («Напад на установи, які користуються міжнародним захистом, з метою провокації війни та ускладнення міжнародних відносин») активісту об'єднання «Свобода» Володимиру Назаренку, Володимиру Романцову і колишньому депутату Верховної Ради України Миколі Рудьківському, який дотримується праворадикальних поглядів, повідомила представник російського відомства.

Російський слідком нарахував загальну суму збитку за зрив прапора і метання у будівлю 4-х пляшок із запальною сумішшю у 14 млн рублів.

Також російські слідчі повідомили про наміри розшукати «організаторів злочинів» і «осіб, які фінансували напад».

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 10 березня 2014 року сотні активістів зібралися біля російської дипмісії, протестуючи проти анексії Криму та агресії РФ в Україні і заблокували виїзд з будівлі. Демонстранти кинули у бік будівлі кілька ємностей із зеленкою та запальною сумішшю, а також зняли російський прапор на фасаді.

Тоді ж, перебуваючи біля будівлі, екс-в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця під час спілкування з активістами, які напали на посольство РФ в Києві, заспівав нецензурну пісню про президента Росії Володимира Путіна, яка стала популярною серед українських футбольних фанатів. Пізніше він був звільнений із займаної посади.

Росія запропонувала Раді безпеки ООН прийняти заяву із засудженням нападу на посольство у Києві. Однак це рішення заблокували делегації ряду західних країн.

Пізніше в МЗС України повідомили про затримання декількох активістів, які брали участь в атаці на посольство РФ.

ФОТО: інтернет

QHA