КИЇВ (QHA) -

Україна виділила 96 млн 614 тис. гривень на допомогу українцям, які незаконно утримуються в Росії, проте рідні політв'язнів отримати їх не можуть. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Законопроект про виділення коштів для політв'язнів був зареєстрований ще в липні минулого року, але так і не був доопрацьований і включений до порядку денного Верховної Ради.

— Цей законопроект нікуди не рухається, і досі залишається за комітетом із захисту прав людини. Він потребує доопрацювання, але це не скасовує роботи над ним, зазначила Скрипник.

За словами правозахисниці, через наявну ситуацію родичі українських політв'язнів не можуть отримати грошей, які потрібні їм на оплату адвокатів та інші потреби, пов'язані з незаконним утримуванням їхніх рідних в Росії.

 Немає законодавчих підстав для використання цих грошей. Це дуже складно, коли ти розумієш, що гроші на захист твого близького в країні є, але отримати їх ти не можеш, наголошує Скрипник.

Виділені гроші не можуть допомогти тим ув'язненим, які перебувають на території Криму, адже на анексований півострів не поширюється діяльність консульських установ. При цьому правозахисники наголошують на необхідності доопрацювання законопроекту і пропонують українським посадовцям свою допомогу в цьому питанні.

Раніше QHA повідомляло, що на захист українців за кордоном у держбюджеті передбачено 3 млрд грн.

QHA