ВАШИНГТОН (QHA) -

Комітет Сенату США у справах збройних сил майже одноголосно схвалив кандидатуру, запропоновану новообраним президентом США Дональдом Трампом — відставного генерала морської піхоти Джеймса Меттіса на посаду міністра оборони США. Про це повідомляє агентство Reuters.

На підтримку Меттіса проголосували 26 членів комітету, і тільки один виступив проти.

Надалі кандидатура Меттіса має бути схвалена більшістю голосів у Сенаті.

Довідка: Джеймс Меттіс — генерал морської піхоти у відставці, в минулому обіймав ряд високих посад. Він пішов зі служби 2013 року.

Відповідно до закону, колишні військові мають право очолити Пентагон тільки через сім років. Проте 13 січня Сенат США переважною більшістю голосів затвердив законодавчий акт, який робить виняток для Меттіса, а 14 січня це рішення підтримав Конгрес.

66-річний Джеймс Меттіс командував підрозділами морської піхоти США під час операції проти режиму руху «Талібан» у Афганістані 2001 року і проти режиму Саддама Хусейна в Іраку 2003 року; 2004-го він командував усіма військами США, які брали участь у битві за місто Фаллуджа — однієї з найкривавіших битв під час Іракської війни.

З 2010 до 2013 року Дж.Меттіс очолював Центральне командування США, яке відповідає за операції на Близькому і Середньому Сході.

За свій непоступливий характер і відсутність сім'ї генерал отримав у американській армії прізвисько «скажений пес» і «воїн-чернець».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, кандидат на посаду глави Пентагону генерал Джеймс Меттіс показав свою поінформованість у питаннях агресії Росії на слуханнях комітету з утвердження його кандидатури. За словами генерала, президент РФ Володимир Путін намагається розвалити НАТО, на що Альянс має систематично і адекватно відповідати.

ФОТО: інтернет

QHA