КИЇВ (QHA) -

За даними опитування Центру Разумкова, 3,8% українців вважають, що ситуація в країні покращилася, 69,3% — що погіршилася, а хтось вважає, що вона не змінилася або не змогли дати відповідь на питання, заявив 27 грудня Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру Разумкова, передає кореспондент QHA.

 — Майже у всіх сферах, які ми пропонували, число громадян, які вважають, що ситуація погіршилася, перевищує число тих, хто вважає, що ситуація покращилася. Єдина сфера з іншою динамікою це обороноздатність країни. 38,9% громадян вважають, що ситуація покращилася, заявив Биченко.

Однак, за словами соціолога, порівнюючи ситуацію з минулим роком, динаміка позитивна.

— Якщо брати економічну сферу: економічне становище країни, рівень добробуту сім'ї, соціальний захист і пенсійне забезпечення, то тут покращився баланс відповідей, тобто, більше стало тих, хто вважає, що ситуація покращилася, і менше вважають, що ситуація погіршилася. Єдиний економічний показник, де ситуація зберігається такою ж поганою, як і раніше це оплата праці, вважає соцолог.

Нагадаємо, за даними опитування Фонду "Демократичні ініціативи" 64% громадян України на території Донецької та Луганської областей, підконтрольних Україні, вкрай низько оцінюють свою можливість впливати на місцеву владу.

QHA