ВІДЕНЬ (QHA) -

Ситуація в окупованому Росією Криму жахлива, тому РФ повинна допустити туди міжнародних спостерігачів.

Про це заявив тимчасово повірений у справах США при Організації з безпеки і співпраці у Європі Гаррі Каміан, виступаючи перед Постійною радою ОБСЄ у Відні.

Дипломат закликав Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, допустити на півострів міжнародних спостерігачів, припинити переслідування українців і кримських татар та інших активістів, а також «припинити окупацію Криму».

— Неурядова організація Freedom House відносить окупований Росією Крим до регіонів з найгіршими умовами для здійснення фундаментальних свобод у світі. В Росії та окупованому Росією Криму ті, хто виступає проти окупації, піддаються переслідуванням. Сполучені Штати стурбовані новими вироками судів у справах людей, які індивідуально і мирно протестували проти утисків владою кримських татар 14 жовтня і яких зараз не менше 65. Ми також відзначаємо, що, за даними Кримської правозахисної групи, щонайменше 10 000 жителів Криму призвали в армію. Ми закликаємо Росію припинити таку практику, — зазначив він.

За його словами, США й надалі підтримуватимуть суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах і ніколи не визнають російської анексії Криму.

Каміан також підкреслив, що санкції не будуть зняті з РФ до тих пір, поки «Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні».

Раніше повідомлялося, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) вимагає від Росії виконання резолюції з питань окупованого Криму і тимчасово окупованих територій Донбасу.

QHA