КИЇВ (QHA) -

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник підтвердив, що проводив неофіційні (офф-рекордз) зустрічі з журналістами, однак наголосив, що не оприлюднював на них жодних недозволених до розголошення документів або даних.

Як передає кореспондент QHA, про це він заявив під час робочої зустрічі у Комітеті ВРУ з питань запобігання та протидії корупції.

За словами Ситника, неофіційне спілкування з журналістами він як керівник НАБУ проводив, і таке спілкування є нормальною практикою і в інших відомствах.

— Це (неофіційне спілкування) нормальна практика всіх правоохоронних і державних органів, елемент прозорості, зокрема антикорупційних органів. Формати спілкування з журналістами різні. У мене дійсно були зустрічі з журналістами у форматі офф-рекордз, сказав він.

Однак, за його словами, на жодній з таких зустрічей він не розголошував ніякої інформації або документів, які не дозволені до публічного доступу.

Жодного разу під час спілкування з журналістами мною особисто ніяких порушень закону допущено не було, сказав він.

Поява інформації про нібито якісь порушення з його боку Ситник називає проявами кампанії по дискредитації його і очолюваного ним відомства в очах міжнародних партнерів.

У той же час народний депутат Антон Геращенко в інтерв'ю журналістам у кулуарах наголосив, що Ситник таки порушив закон, оскільки розповідав журналістам про деталі однієї кримінальної справи тоді, коли ця справа вже вийшла з процесуального керівництва НАБУ і була передана до суду (тобто надавати дозвіл на будь-яке розголошення матеріалів або коментувати справу мав право тільки САП).

Дозвіл на розсекречення цього запису, а справа була передана до суду, має право тільки прокурор давати (дозвіл на розголошення обставин). Це означає, що Ситник порушив закон, зазначає Геращенко.

Як повідомлялося у ЗМІ, минулого тижня Генеральна прокуратура України на підставі звернення одного з народних депутатів розпочала кримінальне провадження за фактами можливого розголошення директором НАБУ Артемом Ситником відомостей, які можуть містити державну таємницю.

ГПУ порушила кримінальне провадження на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ. Зокрема, говорячи про справу в минулому військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, зачитує частину телефонної розмови жінки з подругою, які обговорюють "нестандартне джерело отримання доходів".

17 листопада стало відомо, що ГПУ відкрила кримінальне провадження стосовно директора НАБУ за зверненням депутата від "Народного фронту" Олени Масорін і цивільної дружини Кулика Ірини Німець.

Нагадаємо, раніше Ситник заявив, що бюро має вичерпну доказову базу у "справі рюкзаків".

QHA