КИЇВ (QHA) -

Без Антикорупційного суду масштабні справи обвинувачених у корупції топ-чиновників будуть розглядатися десятиліттями. Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час дискусії «Як Україні нарешті досягти успіху в боротьбі з топ-корупцією та повернення вкрадених активів?», передає УНІАН.

Зокрема, Ситник критично прокоментував ставлення Верховної Ради до пропозицій бюро про створення Антикорупційного суду і надання дозволу НАБУ автономно знімати інформацію з засобів зв'язку.

— Зараз ми бачимо, що ті ініціативи, які сприятимуть поліпшенню боротьби з корупцією, фактично знаходяться без руху.

У той же час Ситник відзначив появу серед законодавців ініціатив, які «спрямовані на те, щоб обмежити у повноваженнях антикорупційні органи або взагалі їх знищити».

На переконання директора антикорупційного бюро, у рамках діючої судової системи створення такого суду необхідне. Так, нові судді, обрані за умовами конкурсу, почнуть розглядати справи, що розслідуються НАБУ.

При поточному стані справ, за словами Ситника, суддя, який слухає 500-600 справ, не може займатися справою такого масштабу як, наприклад, корупційна схема Олександра Онищенка.

— Фактично, якщо призначати за цими справами засідання раз на місяць, при тому, що суддя не буде корумпований у цій справі, ми результат побачимо через 10 років, — зазначив він.

Артем Ситник переконаний, що за наявності політичної волі та законодавчої бази Антикорупційний суд можна створити до кінця 2017 року.

Як повідомляло QHA, у квітні Міністерство охорони здоров'я підписало Меморандум про співпрацю з НАБУ. Ситник пообіцяв призначити 50 детективів, які будуть відповідати за боротьбу з корупцією в сфері охорони здоров'я.

QHA