КИЇВ (QHA) -

Зареєстрований у ВР законопроект «Про визнання політичними в'язнями осіб, позбавлених волі з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, і умови та порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг» передбачає виділення фінансової допомоги політв'язням з державного бюджету. Про це повідомив кореспонденту QHA виконуючий обов'язки президента ПАРЄ Георгій Логвинський.

За його словами, вже розроблена загальна державна стратегія щодо захисту політв'язнів Кремля. Більше того, нардепи подали поправку, яка передбачає виділення коштів на соціальні виплати в розмірі двох мінімальних заробітних плат з державного бюджету для сімей політичних в'язнів.

— Вчора була зустріч з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та міністром фінансів щодо виділення грошей з держбюджету на соціальну допомогу українцям, що відбувають покарання за сфабрикованими справами в російських в'язницях. Ми будемо наполягати на тому, щоб новий бюджет-2018 захищав би інтереси наших громадян, які змушені були залишитися на окупованих територіях і потрапили під репресії, сказав Логвинський.

Народний депутат зазначив, що в законопроекті йдеться не тільки про фінансову допомогу, але й про те, що Україна зобов'язується надавати адвокатів для захисту політв'язнів Кремля.

— Наприклад, потрібно оздоровлювати дітей, чиї батьки зараз відбувають покарання в російських в'язницях. Проводити якісь освітні програми, допомагаючи молодим хлопцям отримати освіту за кордоном. Потрібно підтримати родини політичних в'язнів пільгами, адже по суті деякі сім'ї втратили головного годувальника, розповів Гергий Логвинський.

Також він зазначив, що потрібно проводити заходи за межами України, де братимуть безпосередню участь люди, чиї рідні або перебувають під слідством, або відбувають покарання за сфабрикованими справами в Росії. Вони розкажуть всьому світу про реальну ситуацію на півострові, де кримська «влада» цілеспрямовано витискає і знищує корінний народ Криму.

Ми можемо допомогти цим людям у психологічній реабілітації. А всі технічні питання ми будемо намагатися вирішувати швидко. Ми звернулися до уряду з проханням надати додаткові фінансові кошти для будівництва на тимчасовій адмінмежі з Кримом центру для обслуговування громадян, де кримчани матимуть можливість отримати український паспорт, водійські права, а також соціальну допомогу для сімей політв'язнів, зазначив він.

Нагадаємо, згідно із законопроектом, політичними в'язнями вважаються особи, які були позбавлені особистої свободи за політичними мотивами та рішеннями органів влади РФ у зв'язку з їхньою громадською чи політичною діяльністю, спрямованою на відстоювання територіальної цілісності України.

Також він передбачає щомісячну соціальну допомогу для політв'язнів у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

QHA