АНКАРА (QHA) -

Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга заявив, що організація виборів в Криму покликана легітимізувати анексію півострова. Про це він повідомив в інтерв'ю QHA.

— Організація так званих виборів в Криму, безсумнівно, має розглядатися як чергова спроба легітимізувати анексію Криму окупаційною владою — Росією. Тому заслуговує на повагу позиція Меджлісу кримськотатарського народу, лідерів кримськотатарського народу, які закликали бойкотувати ці псевдовибори, — заявив він.

Сибіга зазначив, що позиція України і міжнародної спільноти з виборів в Криму має бути «дуже чіткою і твердою».

— Україна рішуче засуджує проведення виборів на тимчасово окупованій території Криму і міста Севастополь. Крим є, був і буде територією України.

Посол України в Туреччині підкреслив, що результати виборів в Криму будуть нелегітимними і не будуть жодним чином впливати на статус Автономної Республіки Крим. Також він зазначив, що всі особи, які братимуть участь у виборах на тимчасово окупованій території Криму, будуть нести відповідальність згідно з чинним законодавством України.

— Ми звертаємося до міжнародного співтовариства, по-перше, засудити так звані вибори на території тимчасово окупованого Криму, не визнавати результати так званих виборів, не допустити участі своїх громадян у процесі моніторингу за так званими виборами. І такі ж звернення ми направили нашим турецьким друзям.

Сибіга додав, що Україна сподівається на позицію Туреччини, яка базується на невизнанні виборів президента РФ в Криму.

Нагадаємо, декілька журналістів зі Швеції і Франції приїхали в окупованого Криму для висвітлення незаконних виборів президента РФ, які відбудуться 18 березня.

Згідно з українським законодавством, для відвідування окупованого півострова іноземним журналістам необхідно отримати дозвіл у МЗС. Отримання дозволу в українському міністерстві ускладнене низкою бюрократичних процедур, які, на думку українських правозахисників, перешкоджають роботі журналістів і не дають їм висвітлювати проблеми порушення прав людини на окупованому півострові.

Раніше QHA повідомляло, що організатори виборів в Криму мають потрапити під санкції.

QHA