КИЇВ (QHA) -

16 грудня 1991 року Турецька Республіка визнала незалежність України. Саме з цього дня почалося інтенсивне стратегічне партнерство двох чорноморських держав, що базується на дружніх і довірчих відносинах, — Києва та Анкари.

Як заявив Посол України Андрій Сибіга в Туреччині агентству АА, українці надають величезного значення і важливості такому ефективному гравцеві на світовій арені, як Туреччина. Головною метою, що стоїть між двома державами і слоганом, є реалізація спільних практичних проектів, які зближуватимуть країни ще більше.

Україна пам'ятає і цінує те, що Туреччина стала однією з перших країн, яка у 1991 році визнала незалежність України. Також Сибіга додав, що Туреччина зіграє і свою роль в поверненні Криму до складу України.

— Я впевнений, що за підтримки світової спільноти і Туреччини з окупацією Криму буде покінчено і в Україні буде забезпечений мир.

Торкнувшись економічних відносин між Україною та Туреччиною, Сибіга зазначив, що обсяг торгівлі за останні два роки впав на 20%. Загалом обсяг торгівлі склав 4 мільярди доларів. І зараз як ніколи важливо підписати угоду про зону вільної торгівлі між двома державами.

— Ми активно ведемо переговори і консультації з нашими турецькими колегами. І необхідно завершити цей процес і підписати Угоду до кінця цього року, — зазначив український посол.

Також Андрій Сибіга зазначив, що до кінця 2016 року кількість українських туристів у Туреччині досягне 1 мільйона осіб, як і передбачалося на початку року.

Торкнулися України також і події, пов'язані із спробою військового перевороту в Туреччині 15 липня терористичною організацією Фетхуллаха Ґюлена. Сам Андрій Сибіга був глибоко «стурбований» путчем, що трапився, а тому, він вважає, надзвичайно важливо вистоювати і боротися разом проти спільної загрози.

Побажання миру і процвітання від турецької сторони QHA передає від голови Товариства турецько-української дружби Намик Кемаль Баяр:

— Турецький і український народи, що проживають на узбережжі Чорного моря протягом історії в добрих і дружніх відносинах, сьогодні також потребують один одного заради розвитку світу, безпеки і стабільності в регіоні. Туреччина — одна з перших країн, які визнали незалежність України після розпаду СРСР. У річницю незалежності України ми поділяємо все нинішнє горе дружньої держави і бажаємо миру і процвітання в нашому регіоні шляхом відновлення територіальної цілісності України.

ФОТО: інтернет

QHA