АНКАРА (QHA) -

У зв'язку з 25-ю річницею встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною український посол Андрій Сибіга оцінив нинішні взаємини двох держав для агентства АА.

25 років співпраці, з історичної точки зору, короткий термін, але дуже перспективний, впевнений український посол у Туреччині. Відносини Анкари і Києва мають багату історичну основу, і як Туреччина підтримувала Україну у 17 і 18 століттях, так вона і продовжує підтримувати боротьбу за незалежність нашої держави.

— На сьогоднішній день Туреччина стала нашим ключовим регіональним партнером, який постійно підтримує нас у питанні суверенітету і територіальної цілісності нашої держави. Республіка також демонструє принципову позицію у кримському питанні. Наш політичний діалог на всіх рівнях активно розвивається, наголосив Сибіга.

За словами українського посла, Туреччина також посідає друге місце в списку основних торгових партнерів України. 2016 року товарообіг між двома державами склав чотири мільярди доларів.

Прийшов час об'єднати український науковий і технологічний потенціал з турецьким промисловим потенціалом. Ми будемо робити все можливе, щоб забезпечити продовження нашої гуманітарної, економічної, культурної та політичної співпраці з нашим ключовим стратегічним партнером Туреччиною. Ми повинні відчувати, що Чорне море не розділяє український і турецький народи, а навпаки зближує.

Анкара надає Києву підтримку на багатьох міжнародних платформах, головним чином в ООН, сказав Сибіга.

— Зв'язки України і Туреччини засновані на великій правовій базі, що включає 131 угоду. 2012 року Анкара і Київ у двосторонньому порядку скоротили термін безвізового перебування на своїй території громадян до 60 днів. Зараз обговорюється питання спрощення прикордонного режиму,  сказав посол.

16 грудня 1991 року Турецька Республіка визнала незалежність України. Саме з цього дня почалося інтенсивне стратегічне партнерство двох чорноморських держав — України і Туреччини, що базується на дружніх і довірчих відносинах.

ФОТО: АА

QHA