КИЇВ (QHA) -

Колишній генеральний прокурор України намагається поновитися на посаді за допомогою судових процедур. Про це кореспонденту «Української правди» розповіла головний спеціаліст прес-служби Вищого адміністративного суду Києва Галина Гаєвська.

Віктор Шокін просить суд оголосити незаконним указ президента Петра Порошенка про його звільнення із обійманої посади.

— У своїй позовній заяві він просить визнати незаконною та скасувати постанову ВР України про надання згоди на звільнення Президентом Віктора Шокіна з посади Генпрокурора України... Також він просить визначити незаконним і скасувати указ президента від 3 квітня 2016 року про звільнення з посади генпрокурора,  повідомила представниця суду.

Відповідний позов був зареєстрований на сайті суду ще 13 березня.Як зазначила Галина Гаєвська, підставою для позову послужило те, що Указ президента про звільнення екс-генпрокурора містить слова «згідно з поданою ним (Шокіним,
 ред.) заявою». Віктор Шокін стверджує, що не подавав згаданої заяви.

Нагадаємо, 16 лютого 2016 року президент Петро Порошенко запропонував Віктору Шокіну піти у відставку з посади генерального прокурора.«Генпрокуратура, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора», — заявив тоді президент.

19 лютого прес-секретар президента України Святослав Цеголко повідомив про те, що Адміністрація Президента України отримала заяву Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відставку. Однак той залишився на посаді.

16 березня парламентський Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України звільнити Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

29 березня Верховна рада України голосами 289 депутатів відправила Віктора Шокіна у відставку.

Нарешті, 3 квітня 2016 року президент України Петро Порошенко звільнив Віктора Шокіна з посади генерального прокурора указом № 124/2016.

ФОТО: інтернет

QHA