МОСКВА (QHA) -

У Збройних силах Росії створені війська інформаційних операцій, повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, виступаючи 22 лютого у Держдумі.

За словами міністра, даний підрозділ буде займатися «розумною, грамотною та ефективною пропагандою».

— Створено війська інформаційних операцій, що набагато ефективніші, сильніші, — цитують Шойгу російські ЗМІ.

За його словами, створені війська «набагато ефективніше і сильніше» того управління, яке займалося контрпропагандою за часів СРСР.

Сьогодні, 22 лютого, президент Петро Порошенко на оперативному зборі керівного складу ЗСУ в Києві нагадав, що однією з важливих складових гібридної війни РФ проти України є інформаційна агресія.

— Останнім часом Росія особливо щедро засіває наш інформаційний простір повідомленнями, суть яких зводиться до того, щоб зняти з неї, Російської Федерації, відповідальність за агресію, і призначити когось із України винними за продовження війни. Ця цинічна брехня, на жаль, підхоплюється і тиражується частиною українських політиків. Причому на фронті добре відомо, хто відповідає за агресію, хто першим відкриває вогонь, і немає питань, що вони роблять на нашій українській землі. А тут, всередині, політикани підривають нашу обороноздатність, оскільки б'ють по головному — по непереможному і патріотичному духу кожного українця і всіх українців як великої європейської нації. Що спусковий курок війни, що ключі від світу — зараз знаходяться не в Україні, а в Москві, у Кремлі, — підкреслив український президент.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Zecurion Analytics, за рівнем розвитку так званих кібервійськ (спеціалізованих підрозділів з кібербезпеки для військових або розвідувальних цілей, які займаються, зокрема, кібератаками, шпигунством та інформаційними війнами) Росія входить до топ-5 держав світу після США, Китаю, Великобританії та Південної Кореї. За даними аналітиків, щорічно на функціонування таких підрозділів російських військ виділяється близько 300 млн доларів.

ФОТО: інтернет

QHA