КИЇВ (QHA) -

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк запропонував заблокувати в Україні російські соціальні мережі «Вконтакте» і «Однокласники». Аргументом є те, що, за його даними, ці ресурси контролюються та управляються співробітниками російських спецслужб. Про це Шкіряк повідомив на брифінгу 16 лютого, передає «112 Україна».

— 2017-й має стати роком захисту інформаційного простору України від російської пропаганди. Особисто я переконаний, що одним із перших рішень має стати блокування російських соціальних мереж «Вконтакте» і «Однокласники», які сьогодні повністю підконтрольні та керуються російськими спецслужбами.

Зорян Шкіряк також висловив надію, що в Міністерстві освіти звернуть увагу на небезпеку російських соцмереж, а викладачі та психологи донесуть до дітей інформацію про їх шкідливий вплив.

— Безумовно, сподіваюся, що і Міністерство освіти також приєднається до цих процесів і буде пояснювати мінімум через своїх викладачів, психологів, вчителів про шкоду для наших учнів бути користувачами саме цих двох соціальних мереж.

За словами радника міністра, російські спецслужби створюють у соцмережах групи з «красномовними патріотичними назвами», які за вказівкою ФСБ поширюють заклики, спрямовані на підрив української державності.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 26 січня адвокат Еміль Курбедінов був затриманий ФСБ в окупованому Криму і звинувачений у закликах до екстремізму. Формальною причиною затримання стало те, що у 2013 році адвокат розмістив у себе на сторінці «Вконтакте» фото- і відеоматеріали з мітингу мусульманської організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої на території Росії.

ФОТО: інтернет

QHA