КИЇВ (QHA) -

Східне партнерство як формат співпраці ЄС і шести країн Східної Європи не є шляхом до членства в Євросоюзі, заявив 12 березня під час дискусії "Євроінтеграція Балканських країн як приклад для України" член Групи дій європейської та економічної інтеграції південних Балкан Гюнтер Фелінгер, передає кореспондент QHA.

— Я підтримую Східне партнерство. У ньому дуже багато позитиву, але це не шлях до Європейського союзу. Насправді, тут є країни, які хочуть стати членами Європейського союзу і ті, які не хочуть приєднуватися до ЄС, — заявив Гюнтер Фелінгер.

На думку експерта, Україна на шляху до євроінтеграції має співпрацювати тільки з тими країнами, які дійсно хочуть приєднатися до ЄС, зокрема, з балканськими, у яких багато позитивного досвіду у проведенні реформ.

— Для України дуже важливо кооперуватися і організовуватися з країнами Західних Балкан, а також з країнами, які хочуть приєднатися до Європейського союзу, наприклад, з Грузією. Дуже багато було зроблено в країнах Південно-Східної Європи, з яких Україна могла б брати приклад у проведенні реформ. Це не гарантія вступу до ЄС, але дуже хороша можливість наблизитися до вступу в ЄС.

Нагадаємо, 6 лютого Єврокомісія затвердила оновлену стратегію розширення ЄС та інтеграції західно-балканських країн (Албанія, Сербія, Чорногорія, Македонія, Боснія і Герцоговина, а також Косово). Документ передбачає, що до 2025 року до ЄС зможуть вступити Сербія і Чорногорія.

QHA