ВАРШАВА (QHA) -

Сьогодні, 31 січня, комісії Сенату Польщі без змін підтримали оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який, серед іншого, передбачає покарання за заперечення так званих «злочинів українських націоналістів».

Закон підтримали комісія з прав людини, з питань верховенства права, а також комісія з питань культури. За прийняття закону без змін виступили 11 з 16 сенаторів, 5 були проти.

Сенатори не вносили зміни у положення, згідно з яким "кожен, хто публічно і всупереч фактам приписує польському народу або державі відповідальність або причетність до злочинів Третього рейху чи інших злочинів проти людяності, миру і військових злочинів", підлягає штрафу або позбавлення волі на строк до трьох років.

Також сенатори відхилили поправку, за якою із закону віддалялося положення про "злочини українських націоналістів", була прибрана санкція ув'язнення на три роки, передбачених законом про Інститут національної пам'яті.

На внесення поправок наполягали сенатори опозиційної "Громадянської платформи".

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість у зв'язку із прийняттям Сеймом Польщі законопроекту про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Нагадаємо, польський Сейм підтримав закон партії Kukiz'15 про заборону пропаганди в Польщі ідеології українських націоналістів.

Джерело: Onet.pl

QHA