СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Едем Семедляєв подав коротку апеляційну скаргу до Сімферопольського районного суду з метою переглянути вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Сьогодні подав коротку апеляційну скаргу на вирок Ільмі Умерову, а також ознайомився з протоколом судового засідання. У понеділок обіцяли видати сам вирок. Після чого підготую доповнення до апеляційної скарги, — написав він.

QHA повідомляло, що кримськотатарська діаспора Канади засудила «політично мотивоване» рішення кримського «суду» про обмеження свободи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай закликав Кремль звільнити Умерова та інших політичних в'язнів.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель назвала вирок «суду» Ільмі Умерову мерзенним і припустила, що окупанти направлять заступника голови Меджлісу до колонії-поселення у віддаленому районі РФ.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

QHA