ВАРШАВА (QHA) -

Безправне утримування журналіста Романа Сущенка пов'язане з його журналістською роботою і його метою є залякування журналістів, які пишуть про російсько-український конфлікт.

Про це повідомляється у заяві 15 польських депутатів і сенаторів від партії «Громадянська платформа» (РО), «Сучасна» (.N) і депутатської групи «Союз європейських депутатів» за ініціативи депутата РВ Марціна Свенціцького.

Крім цього, у заяві додали, що російська влада повинна негайно відпустити всіх громадян України, які безправно утримуються у російських в'язницях і СІЗО.

— Ми, депутати і сенатори парламенту Речі Посполитої, протестуємо проти безправного утримання в Російській Федерації журналіста українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" Романа Сущенка. Оскільки російські органи правосуддя не надали ніяких доказів нібито "шпигунської діяльності" Романа Сущенка, є всі необхідні підстави стверджувати, що його переслідування пов'язане з його журналістською роботою і має на меті залякати журналістів, які висвітлюють російсько-український конфлікт, який вписується у політику російської влади з 2014 року зі дестабілізації України, — сказано в заяві.

Польські політики також відзначили, що це замах на свободу і права людини.

Зокрема, у заяві йшлося про таких політв'язнів, як Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Сергій Литвинов, Андрій Коломієць, Олександр Костенко, Ахтем Чийгоз, Олексій Сізоновіч, Павло Гриб, Валентин Виговський, Віктор Щур, Максим Смишляєв .

Раніше QHA повідомляло, адвокат українського журналіста Романа Сущенка, якого незаконно утримують у Росії, Марк Фейгін вважає, що російський суд не виправдає журналіста, і його звільнення можливе лише у результаті політичного тиску. Крім того, він зазначив, що відносно Сущенка закінчується досудове слідство, яке, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, може тривати два роки. Тому нещодавнє продовження його арешту ще на 2 місяці — цілком звична справа.

Джерело: Укрінформ

QHA