КИЇВ (QHA) -

Затриманий вчора співробітниками СБУ особистий перекладач прем'єр-міністра України Станіслав Єжов народився 22 червня 1978 року.

У 1999 році він закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (КІМВ).

Єжов почав працювати з Володимиром Гройсманом ще у Верховній Раді, потім перейшов із ним працювати до Кабміну. Також відомо, що раніше підозрюваний працював у посольстві України в США та Адміністрації Президента України.

У травні 2016 року Єжов успішно пройшов Люстраційну перевірку. У майновй декларації, поданій 10 березня 2017 року, чиновник вказав дружину Юлію Мірошнікову, громадянку Росії, і дочку Марію Єжову, громадянку України. Єжов задекларував квартиру в Києві площею 90,55 м², якою володіє спільно з батьком та сестрою.

Його доходи за 2016 рік складалися винятково із зарплати обсягом 223 829 грн. Дружина Єжова отримала за рік 125 526 грн зарплати в консалтинговій фірмі NUMARK Associates Inc з офісом у Вашингтоні, а також 6104 грн відсотків з вкладів в "Сбєрбанку Росії".

Мірошнікова вказала два вклади в російському "Сбєрбанку" — 286 641 руб. і $31 713. Сам Єжов задекларував $70 000 готівкою та $11 000, позичені третім особам.

Перекладач був активним користувачем соціальних мереж.

Раніше QHA повідомляло, що стосовно затриманого перекладача Кабміну Станіслава Єжова ведуться слідчі дії. Як повідомили в СБУ, йдеться про повідомлення про підозру.

Нагадаємо, вчора співробітники контррозвідки СБУ викрили чиновника секретаріату Кабміну у діяльності в інтересах спецслужб Росії. Правоохоронці встановили, що чиновник був завербований російськими спецслужбами під час тривалого закордонного відрядження, і за їх завданням збирав за допомогою спеціального обладнання інформацію про діяльність урядових структур. Отримані дані зловмисник передавав кураторам електронними каналами зв'язку.

QHA