АНКАРА -

Операція «Щит Євфрату», яку проводить Сирійська визвольна армія (СВА) за підтримки ЗС Туреччини, і звільнення сирійського Джераблуса від терористів ІДІЛ сприяли тому, що джерела доходів терористів значно скоротилися. Про це йдеться у доповіді Міжнародного центру з вивчення радикалізму і політичного насильства в Лондоні.

У 2014 році доходи ІДІЛ склали 1,9 млрд доларів, але до кінця 2016 року впали до 870 мільйонів, йдеться в доповіді. При цьому, нові джерела доходів для поповнення мільйонних втрат ватажки «Ісламської держави» на сьогодні не знайшли.

На відміну від інших організацій, ІДІЛ використовує природні ресурси захоплених районів.

— Терористи відбирають приватне майно, збирають данину з місцевого населення і влаштовують самосуд, — наголошується в документі міжнародної організації.

Автори доповіді підрахували, що, зокрема, у 2014 році терористи ІДІЛ зібрали з місцевого населення від 400 до 800 млн доларів під виглядом «зяката» (обов'язковий річний податок на користь бідних, нужденних).

У 2014 році ІДІЛ «заробило» від 500 мільйонів до мільярда доларів на грабежі мирного населення. Після втрати контролю над значною територією в 2016 році ця цифра скоротилася до 110 мільйонів доларів.

Втративши сирійський Джераблус, доходи ІДІЛ скоротилися до 200-400 млн доларів.

У звіті сказано, що є вагомі підстави вважати, що доходи «Ісламської держави» і далі скорочуватимуться. Якщо іракська армія захопить фінансову столицю ІДІЛ — місто Мосул, терористи втратять основну частину доходів.

Операція зі звільнення Західного Мосула, в якому проживає близько 750 тисяч осіб, почалася в неділю, 19 лютого. Про неї оголосив прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді. Її перший етап проходить у передмісті. У зачистці беруть участь дев'ята бронетанкова дивізія іракської армії, підрозділи швидкого реагування МВС і частини шиїтського народного ополчення «Аль-Хашд аш-Шааб».

Іракські військові вже звільнили 14 сіл поблизу Мосула. На захід від міста вже зачищені від бойовиків «Ісламської держави» селища Бахіра, Азба та Аль-Ляззака.

У зведенні Генштабу ЗС Туреччини за 182-ий день операції «Щит Євфрату» сказано, що ЗС Туреччини у рамках операції «Щит Євфрату» завдали ударів з землі та повітря по 109 об'єктам терористів ІДІЛ на півночі Сирії, знищивши 44 терориста.

Антитерористична операція «Щит Євфрату» триває на півночі Сирії з 24 серпня за підтримки Збройних сил Туреччини.

ФОТО: інтернет

QHA