БЕРЛІН (QHA) -

Згодом Європа визнає окупований Крим частиною Росії. Таке одіозну заяву в інтерв'ю російському виданню зробив депутат бундестагу від партії Лівих Александер Ной.

На його думку, питання Криму, яке зараз турбує НАТО через геополітичне положення півострова, незабаром перестане бути «пекучої темою».

— Для НАТО Крим важливий з точки зору розширення сфери впливу і повного контролю над регіоном Чорного моря. Саме тому в НАТО і ЄС настільки роздратовані тим, що сталося возз'єднанням півострова з Росією. Проте питання Криму поступово перестає бути настільки «пекучою темою» в західній політиці, оскільки більшість європейців поступово приходять до розуміння, що Крим невід'ємна частина Росії, заявив він.

Німецький політик додав, що зараз вся увага зміщується до війни на Сході України.

Нагадаємо, на початку серпня голова Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що конфлікт навколо анексії Криму треба «загерметизувати», щоб домогтися прогресу у вирішенні інших питань з РФ.

Незабаром після Лінднера висловився Уповноважений німецького уряду по Росії Гернот Ерлер. За його словами, європейські лідери вважають, що на даний момент найгострішим залишається питання врегулювання конфлікту на Сході України, а вже потім можна буде вирішувати питання щодо Криму.

Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ».

Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели ряд економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Джерело: «Известия»

QHA