КИЇВ (QHA) -

Австралія заявила про свій намір вислати з країни російських дипломатів через отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії. Про це повідомляється у заяві, опублікованій на сайті прем'єр-міністра країни Малкольма Тернбулла.

— Два російські дипломати, які ідентифікуються як приховані співробітники розвідки, будуть вислані протягом семи днів урядом Австралії за дії, які не відповідають їхньому статусу, відповідно до Віденської конвенції, — йдеться у повідомленні.

У заяві зазначено, що поведінка Росії є «нерозсудною і призначена підірвати міжнародну безпеку і угоди про заборону хімічної зброї».

Австралія нагадала, що у 2014 році ввела санкції у відповідь на агресію Росії в Україні.

У Міністерстві закордонних справ Республіки Македонії також заявили, що з країни буде висланий один російський дипломат.

— МЗС оголошує, що в тісних консультаціях з нашими союзниками ЄС і НАТО, і в солідарності з Великобританією, вирішило вислати одного дипломата РФ з Республіки Македонія у відповідності зі статтею 9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року — йдеться у повідомленні МЗС.

У заяві також відзначили, що використання військової зброї порушує міжнародне право і ставить під загрозу безпеку всього світового співтовариства.

Уряд Бельгії також планує на засіданні обговорити можливі заходи проти РФ через отруєння Скрипаля.

— Федеральний уряд у другій половині дня вівторка обговорить можливі заходи, — підкреслив міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс.

У свою чергу прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що уряд країни не планує висилати російських дипломатів.

— Дипломати, які були вислані іншими країнами, були ідентифіковані як співробітники розвідки. У нас таких немає, але якби були, ми б їх вислали, — додала вона.

А ісландські чиновники заявили, що не будуть відвідувати Чемпіонат світу з футболу в Росії і відмовляються від усіх контактів високого рівня з представниками РФ.

— Усі двосторонні зустрічі з російськими офіційними представниками, а також високопоставленими посадовими особами припинені на невизначений період. Відповідно до цього рішення ісландське керівництво не буде відвідувати Росію у рамках Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться цього літа, — йдеться у повідомленні МЗС Ісландії.

Відзначається, що у зв'язку із отруєнням Скрипаля в МЗС викликали російського посла, щоб повідомити про своє рішення.

QHA повідомляло, що США вишлють 60 російських дипломатів через отруєння Скрипаля. Про висилку російських дипломатів після інциденту в Солсбері повідомила і низка країн ЄС. Це Польща, ФРН, Франція, Латвія, Литва та Естонія, Нідерланди, Данія, Чехія.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в британському місті Солсбері.

Джерело: RNZ, Укрінформ, Morgunblaðið

QHA