КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України від 18 лютого оприлюднила архівні документи КДБ СРСР про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні. Документи були опубліковані на офіційному сайті СБУ, до дня народження дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який першим назвав цю трагедію геноцидом українського народу.

Витяги з документів підтверджують позицію радянської влади щодо блокування розслідування закордонними вченими злочинів проти українського народу. Представники СРСР називали будь-які висвітлення подій в Україні в 1932-1933 роках «антирадянською пропагандою», стверджуючи, що таким чином США, як ідеологічний противник СРСР, «дестабілізують суспільно-політичну ситуацію» у радянській державі.

— КДБ уважно стежив за дослідженнями Голодомору за кордоном і доповідав компартійним босам. У Галузевому державному архіві Служби безпеки України зберігаються унікальні документи за підписом голови Комітету державної безпеки Української РСР Миколи Голушка інформування ЦК Компартії України «Про спроби противника активізувати антирадянську кампанію навколо так званого «штучного голоду в Україні в 1932-1933 роках» та «Про посилення антирадянської галасу за кордоном у зв'язку з питанням про масовий голод на Україні». На сторінках цих документів згадується Дж. Мейс і його Комісія, діяльність яких викликала в СРСР передбачувану паніку. Керівник КДБ пише про штучний голод і українську трагедію виключно у лапках. Згадує буржуазні засоби масової інформації та зарубіжні націоналістичні центри, повідомляють у СБУ.

При цьому радянська влада вдавалися до тих самих методів, якими зараз користується Російська Федерація, проявляючи агресію до України: організація замовних статей «західних вчених і журналістів», промивання мізків представникам творчої інтелігенції перед поїздками за кордон, залучення ангажованих експертів для придушення «антирадянської галасу» .

Також у відомстві додали, що за даним фактом було відкрито і розслідувано кримінальне провадження, за матеріалами якого український суд поіменно назвав винуватців Голодомору в Україні — керівників партійних і радянських органів.

Нагадаємо, у ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Втім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років — геноцид українського народу, який здійснюється тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, розкуркулення селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.

ФОТО: інтернет

QHA