РІВНЕ (QHA) -

Два дні Надія Савченко перебуває на Рівненщині. Зустрічі з громадянами заплановані в Острозі, Здолбунові, Рівному, Сарнах та Костополі.

У Рівному народний депутат була в суботу, 29 липня. На круглому столі, присвяченому обговоренню зміни політичної системи в Україні, зачепили й інші теми, які стосуються Надії Савченко. Так, колишня ув’язнена в московських застінках пояснила, чому в неї різко падає рейтинг, де планує брати кошти для балотування на пост Президента України тощо.

Також Савченко пригадали її зустріч із ватажками так званих «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким у грудні минулого року, за це її, нагадаємо, виключили з фракції партії «Батьківщина», а також вигнали з комітету Верховної Ради з національної безпеки та оборони.

Запитали в нардепа й про звільнення Миколи Карпюка та інших в’язнів у РФ, на що Надія Савченко відповіла, що має план, як це можна зробити.

— По-перше, подальшу долю Миколи Карпюка я бачу на волі. По-друге, чи є в мене план, як його звідти дістати? Є. Я не можу сказати, що цей план точно спрацює. Він кожен раз корегується в залежності від ситуації. Я роблю вже кроки з цього плану, відколи я вийшла. Це включає і європейську дипломатію, і перемовників напряму, і якісь зв’язки з людьми, які можуть зв’язуватися з Росією. Тому що, як ви розумієте, Миколу нам забирати не у Вашингтоні, а все-таки в Москві. Можна просто кричати патріотичними лозунгами – що треба визволити полонених. А якщо робити дії, то треба ризикувати собою, своїм рейтингом та репутацією. Тут головне – не нашкодити. Але якби вищі посадові особи думали про народ, то вони поступилися б не тільки своїм бізнесом, а ще й своєю гордістю, пихатістю. І за свій народ добивалися б краще. Я намагаюся це робити, – сказала Савченко. – За Миколу ми боремося, повірте. Я навіть вдячна Рабиновичу за його перемовини. Рабинович потрапив у в’язницю в Росії до Карпюка. Це погано? Ні, це добре, – додала вона.

Нагадаємо, спецслужби РФ викрали Миколу Карпюка у березні 2014 року в Чернігівській області. У серпні того ж року в Орлі (РФ) був затриманий Станіслав Клих.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав обох українців політв'язнями.

26 травня 2016 року на судилищі в Чечні Карпюк та Клих були засуджені до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Російське слідство вважає, що вони, будучи членами УНА-УНСО, у 1990-х роках воювали в Грозному проти російських військ.  

QHA