КИЇВ (QHA) -

Народному депутату України Надії Савченко, яку підозрюють у підготовці теракту в центрі Києва, загрожує до 15 років ув'язнення або довічне ув'язнення з конфіскацією майна. Про це у Шевченківському районному суді Києва, де Савченко обирають запобіжний захід, заявив прокурор Головної військової прокуратури Олександр Банник, передає кореспондент QHA.

Прокурор перерахував усі статті, за якими підозрюють Савченко, і зазначив, що якщо її провину доведуть, на нардепа чекає покарання аж до довічного ув'язнення.

— Обставини, що дають право обґрунтовано підозрювати Савченко у скоєнні правопорушень ... підтверджуються доданими матеріалами. Це дає достатньо підстав підозрювати Савченко у скоєнні злочинів, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такого.

Окрім цього, прокурори вимагають обрати Надії Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою протягом 60 діб без права внесення застави.

Обвинувачення заявило, що нардеп може залишти країну і ховатися від слідства, якщо їй оберуть інший запобіжний захід.

Статті, за якими підозрюють Савченко, не передбачають можливості її виходу під заставу.

Сама Савченко підкреслила, що її справа «політично мотивована».

— Звичайно, політиці я не зручна, тому що завжди говорю правду. Влада бачила, що я допомагаю ЗСУ, але чим більше політично я ставала небезпечною, тим більше їм потрібно було показувати все у «викривлених дзеркалах».

Окрім цього, підозрювана Савченко заявила про початок голодування.

— Я від сьогодні знову починаю голодування і показую ще раз усім невіруючим, я так само, як і в російських в'язницях, перебуваю під камерами. І тільки у ворога є докази, що я голодувала 83 дні та 6 днів сухого голодування. Тепер будуть такі докази і в української влади.

QHA повідомляло, що 15 березня Надію Савченко вивели із сесійної зали Верховної Ради, оскільки у неї виявили пістолет і ручну гранату.

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко у залі Верховної Ради звинуватив Савченко у підготовці теракту і заявив, що буде домагатися її арешту.

22 березня регламентний комітет ВРУ одноголосно проголосував за зняття недоторканності і затримання Надії Савченко, а потім і Верховна Рада пухвалила рішення з цього питання. Одразу після засідання Савченко вирушила на допит в СБУ.

QHA