КИЇВ (QHA) -

Затримана за підозрою у підготовці теракту у Верховній Раді Герой України, народний депутат Надія Савченко буде використовувати судовий процес як частину своєї президентської кампанії. Таку думку висловив експерт Володимир Цибулько.

За його словами, свою агітацію Савченко почала вже з виступу з трибуни парламенту.

— Історія з Савченко має усі шанси продовження "токсичного" сценарію. Її лобісти забезпечать адвокатів, які не дадуть завершити судовий процес, поки йде виборчий період. Вона може бути зареєстрованим кандидатом в ув'язненні і вести кампанію через суд, — зазначив Цибулько.

Для того, щоб розгляди над Савченко не стали частиною маніпуляції, експерт пропонує заборонити використовувати судові засідання як інформаційний привід у медіа. Причому таке правило слід ввести для усіх кандидатів, а не тільки в ставленні до Савченко.

У свою чергу політолог Олексій Мінаков проводить паралелі між «показами кіно у Верховній Раді» про Савченко та історією з нардепом Ігорем Мосійчук, якого у 2015 році звинувачували в корупції.

— Зараз йому всі тиснуть руки, і він перестав бути «токсичним» для інших. Дуже не хотілося б, щоб справа Савченко повторила долю своїх попередників. Ще більше не хочеться, щоб Банкова почала використовувати її в якості технічного кандидата проти Тимошенко, — підкреслив Мінаков.

Також експерт наголосив, що партія «Батьківщина» сама прагне позбутися Савченко і назвала її «неконтрольованою і небезпечною» в плані політики.

— Мені це все дуже нагадує «Пивний путч» у Німеччині. Якщо ви пам'ятаєте, то після нього Гітлера відправили до в'язниці, де він пробув рік і встиг написати свою книгу. Не хотілося б, щоб так було і з Савченко, — підсумував Мінаков.

Нагадаємо, 15 березня народного депутата Надію Савченко вивели із сесійної зали Верховної Ради нардепи Висоцький, Левус і Бондар, оскільки у неї виявили пістолет і ручну гранату.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у залі Верховної Ради звинуватив народного депутата Надію Савченко у підготовці теракту і заявив, що буде домагатися її арешту.

Пізніше регламентний комітет ВРУ одноголосно проголосував за зняття недоторканності і затримання нардепа і Героя України Надії Савченко, а вже за декілька годин Верховна Рада ухвалила рішення з цього питання. Прямо з засідання Савченко вирушила на допит в СБУ.

Незадовго до арешту Савченко заявила, що балотуватиметься в президенти.

ДОВІДКА: Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року. Згідно з даними соціологів, більше 15% українців готові віддати свої голоси на майбутніх президентський виборах за чинного президента України Петра Порошенка, лідером ж опитування стала Юлія Тимошенко.

Раніше QHA повідомляло, що докази проти Савченко не можна використовувати в суді.

QHA