КИЇВ (QHA) -

Надія Савченко позбавляється можливості брати участь у засіданнях комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України, повідомив у коментарі «24 каналу» народний депутат від фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук.

Депутат уточнив, що комітет з нацбезпеки і оборони одноголосно підтримав виключення Надії Савченко зі свого складу.

Відповідна постанова зареєстрована, а право остаточного рішення належить українському парламенту.

— Однак це станеться, швидше за все, вже після Нового року, сказав Тетерук, аргументуючи рішення профільного комітету Ради частими самовільними зустрічами Надії Савченко з главами невизнаних республік Плотницьким і Захарченком.

Тетерук пояснив, що комітет «провів дослідження і зрозумів, що дії Савченко суперечать державним інтересам».

Прес-секретар Савченко назвала її виключення з комітету спробою тиску.

Нардепи захотіли прибрати Надію з комітету з нацбезпеки, але законного шляху для цього немає. Деякі члени цього комітету вже самі визнали, що такі дії ні до чого не призведуть. Подібна процедура на законодавчому рівні не прописана. Це все не більше ніж піар, я б сказала  спроби якось вплинути і натиснути на Надію,  сказала прес-секретар нардепа Тетяна Проторченко в коментарі виданню Гордон.

Вона уточнила, що якщо Рада підтримає рішення комітету, то це означатиме, що головний законодавчий орган держави порушив закон. Проторченко додала, що Савченко може оскаржити рішення про виключення з комітету у суді, але «важко сподіватися на законність і справедливість суддів».

QHA