ЛЬВІВ (QHA) -

Нардеп Надія Савченко на прес-конференції у Львові 27 грудня оголосила про створення громадської платформи РУНА, повідомляє телеканал 112 Україна.

— У даний час це просто природне об'єднання людей, які чують саму суть, саму ідею, а не якісь гасла і популізм. Сьогодні ми представляємо вам громадську платформу РУНА, — заявила Савченко на презентації своєї ініціативи, уточнюючи, що це буде не політичний проект.

Партія — це всього лише механізм. Вона у нас з'явиться тоді, коли це буде потрібно, — сказала колишня льотчиця.

За її словами, РУНА об'єднає активних і мислячих людей, а до змін Україна повинна дійти еволюційним, а не революційним шляхом.

— У нас відбуваються Майдани, тому що це природна боротьба людини за свої права. Тільки після кожного Майдану нам примудряються заморочити розум і повертають все назад. Якщо ми зараз розуміємо, що ми не можемо зносити голову, поки у нас немає того, що ми замість неї поставимо, — то нам не потрібно робити революцію у вигляді просто бунту нещадного. Нам потрібно дійсно підійти до цього розумно, виважено і шляхом еволюції здійснити в кінці кінців ту революцію, яка потрібна Україні, — зазначила Савченко.

Політолог Андрій Золотарьов відзначає, що розмови про відхід з «Батьківщини» і запуск нового громадського проекту йшли ще з моменту першої появи Савченко у залі Ради. До таких дій підштовхував і рейтинг Надії Савченко.

Соціологічне дослідження «Рейтинг», проведене на замовлення Міжнародного республіканського інституту за рахунок уряду Канади в липні 2016 року, показало найкращий баланс довіри/недовіри до Савченко серед українських політиків на рівні 45/34.

Київський міжнародний інститут соціології давав Надії 35% довіри українців.

— Багато хто чекав, що партійний проект Савченко буде націлений на нішу учасників АТО, добробатів і т.п. Однак це вузька ніша. Про яке-небудь ідеологічне обличчя Руху українського народу говорити рано. Що можна сказати точно — так це те, що ця політсила буде, швидше за все, протестною партією, яка виступає з гаслом «реформи чи революція». Савченко та її партія будуть апелювати до тих, хто налаштований опозиційно до влади, незадоволений позицією Києва у війні на Сході, переконаний у корупційній природі влади, вимагає швидких і результативних реформ, — вважає Золотарьов.

Але, на його думку, РУНі буде важко виїхати на хвилі соціального популізму, оскільки цей тренд використовують великі парламентські фракції з солідним капіталом. Йдеться про «Батьківщину» Юлії Тимошенко, Радикальну партіюОлега Ляшка та Опоблок.

— Савченко просто не готова до української політики, і більш досвідчені представники політикуму грамотно цим користуються. І поспішно зібрана партія з досить невиразною командою навряд чи допоможе їй вирішити цю проблему, — резюмує він.

Очевидно, що в українській політиці Савченко — чужорідний елемент, який відторгається середовищем, і процес «гасіння зірки» технологічними методами йде досить успішно. Відзначимо, що у найближчій перспективі, швидше за все, саме несистемні лідери будуть формувати політичний порядок.

QHA