КИЇВ (QHA) -

Генеральний прокурор Юрій Луценко у залі Верховної Ради звинуватив народного депутата Надію Савченко у підготовці теракту і заявив, що буде домагатися її арешту.

За його словами, у слідства є незаперечні докази того, що Савченко особисто планувала і давала вказівки організувати теракт у залі ВР, мінометами заваливши купол ВР і добиваючи нардепів з автоматів.

Він також додав, що сьогодні вносить подання на зняття недоторканності з Савченко та її арешт.

Нагадаємо, сьогодні народний депутат України Надія Савченко повернулася в Україну, повідомляє один з українських телеканалів.

На питання журналіста, чи була вона в Росії і звідки прилетіла, нардеп порадила подивитися розклад рейсу, яким вона прибула в Україну. З'ясувалося, що Савченко прилетіла в Україну рейсом з Мюнхена.

Відзначимо, що сьогодні має відбутися допит Савченко в СБУ.

Нардеп планувала перебувати у Страсбурзі до 16 березня, але напередодні її сестра повідомила, що Надія Савченко має намір з'явитися в СБУ на допит 15 березня у справі керівника Центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана.

Нагадаємо, Рубан був затриманий 8 березня. Він звинувачується у підготовці замаху на президента України, а також на перших осіб держави.

Підозру оголошено за частиною 1 статті 263 КК "Незаконне поводження зі зброєю", частини 1 статті 14 "Приготування до злочину", частини 3 статті 258 "Терористичний акт".

Шевченківський суд обрав Рубану запобіжний захід у вигляді позбавлення волі на 60 діб без права внесення застави.

QHA