КИЇВ (QHA) -

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони 18 січня погодив виключення зі своїх лав нардепа Надії Савченко за її публічні заяви про те, що звільнення Донбасу мирним шляхом неминуче призведе до «здачі» Криму. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook народний депутат від БПП Ірина Фриз.

— Сьогодні Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони на своєму засіданні прийняв постанову про виключення Надії Савченко зі свого складу. Це стало відповіддю на публікацію нею списків заручників, зустрічі з ватажками терористичних ОРДЛО, її заява про те, що заради повернення Донбасу треба відмовитися від Криму. Всі ці дії і заяви є зрадницькими і ганебними... Легалізація народним депутатом терористів і вбивць українських воїнів є плювком в тих, хто віддав своє життя заради територіальної цілісності держави і зупинки ворога... Нарешті, хочу нагадати слова британського прем'єра Вінстона Черчілля: «Якщо країна, вибираючи між війною і ганьбою, вибирає ганьбу, вона отримає і війну, і ганьбу». Це повинні пам'ятати всі любителі торгів та обмінів української землі, повідомила Фриз.

У свою чергу, Надія Савченко вказала на те, що «рішення Комітету з нацбезпеки і оборони не є законним» у зв'язку з тим, що відсутні законодавчі норми для виключення рядового члена зі складу парламентського Комітету, але виписані відповідні норми для голови Комітету, секретаря та заступника.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 17 січня в ефірі українського телеканалу Надія Савченко заявила, що звільнення Донбасу мирним шляхом неминуче призведе до «здачі» Криму. Вона назвала окупований півострів «черговим Придністров'ям», натякнувши на багаторічне існування невизнаної квазіреспубліки на території Молдови під протекторатом Росії при потуранні світової спільноти.

Пізніше глава Меджлісу кримськотатарського народу закликав Надію Савченко роз'яснити сенс її публічної заяви і назвав слова нардепа образливими і зрадницькими відносно України як держави і кримських татар, які залишаються заручниками Росії на окупованій території.

ФОТО: інтернет

QHA