КИЇВ (QHA) -

Спеціалізована антикорупційна прокуратура і національне антикорупційне бюро України вручили обвинувальний акт усунутому голові Державної фіскальної служби Роману Насирову.

Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Зазначається, що обвинувальний акт також вручено керівнику одного з департаментів ДФС, однак його ім'я і посада не розголошуються.

Крім того, у повідомленні зазначено, що захист не надав доказів правової кваліфікації кримінальних злочинів, а тим більше — закриття кримінального провадження.

САП клопоче про призначення у п'ятиденний термін попереднього судового засідання і запасного судді.

Раніше Національне антикорупційне бюро України звернулося до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з проханням повторно подати до суду з клопотання про стягнення до державного бюджету 100 млн грн застави, внесеної за Насирова.

22 червня 2016 року НАБУ і САП викрили схему з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ВАТ «Укргазвидобування», в результаті дії якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

На початку березня 2017 року у «газовій справі Онищенка» почав фігурувати глава ДФС Роман Насиров, йому інкримінували злочин за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). 9 березня Насирову оголосили рішення суду: він був заарештований на два місяці з правом внесення застави 100 млн грн.

16 березня Насиров вийшов на волю після того, як його дружина внесла за нього заставу.

19 жовтня запобіжний захід чиновнику продовжили до 14 грудня, але дозволили виїздити у Київську область.

QHA