КИЇВ (QHA) -

Глава парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк наполягає на негайному звільненні голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.

— Сьогодні ми маємо проблему. Керівник ЦВК цієї країни під слідством, йому оголошено підозру у кримінальному злочині... Ми маємо негайно звільнити цю людину. Ми маємо негайно обрати нову ЦВК в країні, заявив Березюк під час Погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп Верховної Ради в понеділок у Києві.

Березюк вважає, що склад ЦВК не оновлюється, оскільки "олігархічний режим відроджується".

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький раніше заявляв, що детективи НАБУ наполягають на обранні запобіжного заходу Охендовському у вигляді застави на суму 1 млн 200 тисяч гривень. Він заявив, що на даний час прокурори САП вивчають це клопотання і 19 грудня воно буде направлене до суду.

Національне антикорупційне бюро України вручило голові ЦВК Михайлу Охендовському підозру 13 грудня в аеропорту "Бориспіль" і викликало його на допит.

Детективи НАБУ припускають, що "Партія регіонів" оплачувала йому відрядження до Європи, метою яких було переконати іноземних високопоставлених політиків у проведенні чесних і прозорих виборів до Верховної Ради у жовтні 2012 року.

ФОТО: інтернет

QHA