КИЇВ (QHA) -

Екс-президент Грузії та лідер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі заявив, що готовий продовжувати голодування. Про це політик сказав у залі Печерського суду, де знаходиться власний кореспондент QHA.

Голодування політик обіцяє продовжити, якщо його повернуть до ІТТ СБУ (Ізолятор тимчасового тримання).

Саакашвілі повідомив, що не хоче бути "в'язнем олігархату".

— Я показав, як може працювати президент, а тепер покажу, як може померти, — сказав Саакашвілі.

Також він закликає всіх своїх прихильників збиратися під будівлею суду.

Нагадаємо, прокуратура вимагає політику запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Онлайн трансляцію суду можна подивитися за цим посиланням.

Відзначимо, що силовики затримали екс-губернатора Одеської області та лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ та СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі начебто отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів і в тому числі на ці гроші фінансував свої протестні акції в Україні.

Зі свого боку, Саакашвілі мав посприяти бізнес-інтересам Курченка. Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашівілі та між ними самими.

Міхеїлу Саакашвілі інкримінується ч. 2 ст. 256 Кримінального кодексу України. Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створенню умов, які сприяють їхній злочинній діяльності». Ч. 2. регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA