КИЇВ (QHA) -

Учасники акції протесту біля будівлі Верховної Ради України хочуть розширити свої вимоги і включити до них прийняття закону про імпічмент президента України Петра Порошенка.

Про це 29 жовтня повідомив лідер партії «Рух нових сил» Міхеїл Саакашвілі.

Він заявив, що президент України і Верховна Рада повинні піти, якщо не хочуть слухати вимоги протестуючих.

— І якщо президент буде і далі (ігнорувати вимоги протестуючих), то ми повинні вирішити, що він повинен піти, і переобрати нового президента, — зазначив Саакашвілі.

Він додав, що 7 листопада, коли ВР буде проводити пленарне засідання, на площі має зібратися багато людей, щоб нагадати про свої вимоги: прийняти новий закон про вибори народних депутатів, створити Антикорупційний суд і скасувати депутатську недоторканність.

— Якщо вони все це приймуть 7 листопада, то це хороший крок. Але якщо вони не приймуть, то ми повинні знайти інші мирні форми, ніж стояти у них під вікнами... Ми не можемо тут вічно стояти, ми не можемо тут вічно мерзнути, — заявив Саакашвілі.

Раніше QHA повідомляло, що Міхеїл Саакашвілі намагається повернутися в українську політику. Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов сказав, що мітинг 17 жовтня став показовим для влади, і завдяки народному тиску депутати все ж запустили процедуру зняття недоторканності. Карасьов заявив, що Саакашвілі може зайняти посаду прем'єр-міністра, якого обирає Верховна Рада, і що він на це і розраховує.

Нагадаємо, з 17 жовтня під стінами Ради проходить масовий мітинг. Протестуючі вимагають прийняття нових правил виборів до ВРУ, які передбачали б пропорційну систему з відкритими списками, а також скасування депутатської недоторканності та створення Антикорупційного суду.

У МВС заявили, що порядок на мітингу в центрі Києва охороняють 3500 силовиків.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA