КИЇВ (QHA) -

Екс-президент Грузії, лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі не з'явиться на допит в СБУ, оскільки повістку йому надали з порушенням.

Про це 26 грудня заявив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький. За його словами, в одній повістці вказані 2 слідчі дії — допит і отримання зразків для експертизи.

— Ми не плануємо з'являтися до слідчого для проведення слідчих дій у зв'язку із порушеннями. В одній повістці вказані 2 слідчі дії — допит і отримання зразків для експертизи. Ми вважаємо, що ці дві слідчі дії не повинні проводитися разом, про це говорить і КПК, сказав Чорнолуцький.

Також адвокат додав, що слідчий не вказав, які саме зразки будуть відбиратися для експертизи у Саакашвілі. У зв'язку з цим захист попросив розвести слідчі дії, і направити Саакашвілі 2 повістки.

— На допит ми готові окремо прийти і дати на всі запитання відповіді, також просимо надіслати повістку на окремі слідчі дії  на отримання зразків для експертизи, сказав Чорнолуцький.

За його словами, тільки таким чином будуть виконані умови процесуального законодавства. Він додав, що Саакашвілі готовий отримати нові повістки відповідно до вимог процесуального законодавства — прийти окремо на допит і окремо на взяття зразків для експертизи.

Раніше QHA повідомляло, що в Апеляційному суді Києва відбувся розгляд апеляційної скарги прокуратури щодо ухвали Печерського районного суду столиці про відмову обрати запобіжний захід лідеру партії «Рух нових сил» Саакашвілі.

QHA повідомляло, що раніше суддя Печерського суду відпустила Саакашвілі.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області і лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченко 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі свого боку Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченко.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченко і Саакашвілі та між ними особисто.

Саакашвілі інкримінують ч.2 ст.256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створення умов, що сприяють їх злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі усі звинувачення відкидає.

QHA