РІВНЕ (QHA) -

До Рівного Саакашвілі приїхав після того, як відвідав інші міста країни. Всюди екс-очільник Одеської області виступає з гострою критикою влади.

На зустріч із Саакашвілі на центральній площі Рівного прийшли кількасот рівнян. Спочатку перед присутніми виступали однодумці Міхеїла Саакашвілі, зокрема екс-боєць ЗСУ Ігор Мазур (позивний Тополя), а також один із прибічників його руху Юрій Плоский.

Потім із запізненням приїхав сам Саакашвілі. Сві виступ він розпочав із опису перетину кордону. Подякував рівнянам за підтримку. Потім перейшов на звичну критику влади.

Він звернувся до Петра Порошенка і порадив йому вжити заходів щодо покращення ситуації. Звернув увагу на низьку довіру населення до влади.

— Ви обіцяли, що заарештуєте своїх друзів. Спочатку треба заарештувати Кононенка, Грановського, Ахметова, треба порушити справи проти Пінчука, Фірташа, тобто тих людей, до яких є питання в українського народу. Ви обіцяли продати всі бізнес-активи. Ви маєте це зробити. Треба продати не через сліпий траст, не своїм родичам чи кумам, а зробити це у прозорий спосіб. Ви не залишитесь бідною людиною, — заявив Саакашвілі.

Також він порадив президенту розпустити верховну Раду та відправити у відставку Михайла Охендовського, змінити Службу безпеки України.

Саакашвілі повідомив, що готує мітинг у Києві 17 жовтня.

Після нього слово мала рівнянка Соломія Бобровська, яка була заступницею голови Одеської ОДА. Вона наголосила на трьох ключових вимогах: скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду та нові виборчі правила.

Як повідомлялося раніше, Саакашвілі попросив надати йому політичний притулок в Україні.

10 вересня позбавлений громадянства Саакашвілі прорвався через кордон України та Польщі.

Мостиський районний суд Львівської області призначив йому 3,4 тис гривень штрафу за незаконний перетин кордону.

QHA