КИЇВ (QHA) -

Апеляційний суд Києва ухвалив рішення відправити під домашній арешт екс-президента Грузії, лідера політичної партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі.

Таке рішення суддя оголосив на засіданні сьогодні, 26 січня.

Суд постановив політику не залишати помешкання з 22-ї години вечора до 7-ї години ранку. Саакашвілі перебуватиме під домашнім арештом за адресою: вулиця Костьольна, будинок 7, кв. 32.

Суд також зобов'язав Саакашвілі на першу вимогу з'являтися до слідчого і не залишати Київ без дозволу прокурора.

— Ганьба! Це не суд! Це продажні тварі! — заявив Саакашвілі на суді.

Тим часом Саакашвілі вважає, що влада боїться його вояжів у регіони.

— Мого спілкування з іноземними ЗМІ, публічних акцій і маршів за імпічмент. Вони хочуть, щоб я зник, але цього не буде, я буду до кінця захищати всю правду, — сказав він.

Раніше QHA повідомляло, що в Апеляційному суді міста Києва почалося засідання з розгляду апеляції Генпрокуратури щодо обрання запобіжного заходу політику.

Адвокати Саакашвілі подали клопотання про відвід прокурора Олександра Говорушака. Захист лідера партії «Рух нових сил» заявив, що прокурор фігурує у справі відмивання коштів Януковича і діє на користь Порошенка і його оточення.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області і лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченко 500 тис. доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі свого боку Саакашвілі мав захищати бізнес-інтереси Курченко.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченко і Саакашвілі, а також між ними особисто.

QHA