КИЇВ (QHA) -

Екс-главу Одеської ОДА, лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі імовірно позбавили українського громадянства. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив колишній радник глави МВС України Станіслав Речинський.

— Саакашвілі, кажуть, позбавили українського громадянства? Некошерно якось, як би хто до Саакашвілі не ставився. Не громадянство, а якась пільга з панського плеча виходить. Хочу даю, хочу забираю. І це аж ніяк не ознака сміливості, аж ніяк, — написав Речинський.

Народний депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук підтвердив цю інформацію, щоправда, прокоментував її інакше.

— Мені підтверджують: це правда — грузинського януковича Міхо Саакашвілі позбавили українського громадянства, і це свідчить, що президент Петро Порошенко нарешті почав визнавати власні помилки. Він незаконним чином надав наше громадянство і зараз виправляє виключно власні помилки, — написав Мосійчук у Фейсбуці.

Пізніше ЗМІ повідомили з посиланням на Державну міграційну службу України, що Михайло Саакашвілі позбавляється громадянства на основі п. 2 ст. 19 Закону "Про громадянство" (за зазначені в анкеті неправдиві дані).

— У документах, які заповнював колишній голова Одеської ОДА, було зазначено, що він не перебуває під слідством в Україні або за її межами, однак відомо, що на території Грузії Саакашвілі був заочно арештований, — пише джерело.

Зазначалося, що запит з приводу громадянства Саакашвілі до ДМС надіслав нардеп Андрій Лозовий.

Нарешті, відповідна заява з'явилася на сайті Державної міграційної служби України.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко надав українське громадянство Михайлу Саакашвілі у травні 2015 року. Колишній глава Грузії був призначений головою Одеської ОДА. Восени 2016 року він був звільнений з посади.

ФОТО: інтернет

QHA