КИЇВ (QHA) -

Екс-президент Грузії, колишній глава Одеської обласної держадміністрації Міхеїл Саакашвілі в режимі відеоконференції з США прокоментував рішення президента України Петра Порошенка про позбавлення його громадянства України, передає кореспондент QHA.

— Ми всі розуміємо, що відбувається. А відбувається видалення з політичного поля гравця, якого боїться президент Порошенко. Чому він дочекався, коли я поїхав? Він знає, що у мене є підтримка в Україні. Це чітка демонстрація того, що він і олігархат визнають головного суперника. І ми зробимо все, щоб ці їхні сподівання були виправдані.

Він також зазначив, що при отриманні українського громадянства заповнив анкету правильно, а той документ, на підставі якого його позбавили громадянства, — підроблений.

Саакашвілі додав, що не збирається просити політичного притулку ані в США, ані в іншій країні.

— Я збираюся повертатися в Україну. Я не збираюся виходити на пенсію і читати лекції в європейських університетах, я пообіцяв народу України позбавити його корупції. Я буду це виконувати... Моя критика олігархів і корупції не пов'язана з моїм ставленням до України. Я люблю Україну! Порошенко і Україна  не одне і те саме! Грановський, Аваков, Кононенко для мене не Україна! заявив політик.

Дату свого повернення в Україну Міхеїл Саакашвілі пообіцяв оголосити публічно. За його словами, після прецеденту з позбавленням його громадянства в Україні пішов процес об'єднання демократичних сил, які об'єднуються не навколо особистості, а навколо ідеї.

— У мене немає особистих амбіцій займати посади. У мене є інша амбіція — змінити політичну еліту в Україні.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко позбавив громадянства України екс-президента Грузії, колишнього голову Одеської обласної держадміністрації Міхеїла Саакашвілі. Адміністрація президента підтвердила цей факт 27 липня, хоча інформація поширилася ще 26-го.

Саакашвілі заявив, що його позбавили громадянства України на підставі анкети, яка підписана не ним. Політик грузинського походження пояснив, що в Україні підписується кирилицею, і як доказ показав свій підпис.

У зв'язку з позбавленням його українського громадянства Саакашвілі вирішив звернутися до адміністративного суду.

ФОТО: інтернет

QHA