КИЇВ (QHA) -

В Апеляційному суді Києва відбувся розгляд апеляційної скарги прокуратури на рішення Печерського районного суду столиці про відмову обрати запобіжний захід лідеру партії «Рух нових сил» Міхеілу Саакашвілі.

Відеозапис з будівлі суду опублікований на сторінці політика у Facebook.

Засідання суду розпочалося сьогодні об 11:00 і закінчилося об 11:05. Річ в тім, що суддя Олег Присяжнюк оголосив, що засідання перенесене на 3 січня, таким чином засідання суду тривало 5 хвилин.

— Справа з розгляду знімається через те, що матеріали до суду не надійшли. Наступне засідання відбудеться 3 січня об 11:00, оголосив суддя.

QHA повідомляло, що раніше суддя Печерського суду звільнила Саакашвілі.

Нагадаємо, силовики затримали екс-губернатора Одеської області та лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 8 грудня.

ГПУ і СБУ звинувачують його у сприянні злочинним організаціям. Так, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Саакашвілі нібито отримав від олігарха Сергія Курченка 500 тисяч доларів для фінансування своїх протестних акцій в Україні. Зі своєї сторони Саакашвілі повинен був захищати бізнес-інтереси Курченка.

Підставою для звинувачень стали записи телефонних розмов між помічниками Курченка та Саакашвілі та між ними самими.

Саакашвілі інкримінують ч. 2 ст. 256 Кримінального кодексу України.

Ст. 256 КК передбачає кримінальну відповідальність за «заздалегідь не обіцяне сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності шляхом надання приміщень, сховищ, транспортних засобів, інформації, документів, технічних пристроїв, грошей, цінних паперів, а також заздалегідь не обіцяне здійснення інших дій зі створенню умов, що сприяють їхній злочинній діяльності».

Частина 2 статті регламентує, що такі дії, вчинені службовою особою, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Сам Саакашвілі всі звинувачення відкидає.

QHA