КИЇВ (QHA) -

Євросоюз намагається підкреслювати позитивні сторони роботи України над реформами, щоб прогрес не виглядав негативним.

Про це заявили представники ЄС в ході дискусії на Форумі асоціацій у Києві.

Зазначається, що значна частина доповідачів заявила, що прогрес України з виконання Угоди про асоціацію недостатній; чимало завдань не були виконані у встановлений Угодою термін. У той же час від представників Євросоюзу пролунала думка, що для стимулювання Україні потрібна не тільки критика, а й позитивна оцінка.

— Якщо ми хочемо просунутися в питанні УА, ми повинні говорити про позитиви, досягнуті Україною ... Мені доводиться переконувати Брюссель: ваші комунікації занадто негативні, потрібно більше позитиву, зазначив голова Групи підтримки України у Єврокомісії Петер Вагнер.

Він звернув увагу на те, що раніше важелями тиску були безвіз і фінансові транші. Зараз в ЄС нагадують Україні, що виконання Угоди про асоціацію само собою вигідне державі.

Ми досягнемо успіху, якщо зможемо пояснити, що нові можливості України дають можливість інтегрувати виробників у виробничий ланцюжок, що виконання Асоціації саме по собі допоможе країні рухатися до процвітання, вважає Вагнер.

Нагадаємо, раніше керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя чиновників НАЗК Ганна Соломатіна закликала міжнародні організації заморозити всі програми через фальсифікації результатів перевірок електронних декларацій.

Джерело: Європейська правда

QHA