ЄРУСАЛИМ (QHA) -

Останні події в Старому місті Єрусалиму і навколо нього, а також на Західному березі річки Йордан загрожують подальшою ескалацією, повідомляє «Європейська Правда» з посиланням на заяву Європейської служби зовнішньої дії.

У заяві нагадується про інцидент, коли минулої п'ятниці три палестинця були вбиті у зіткненні з ізраїльськими силами безпеки. В ЄС вважають, що ця подія має бути повністю розслідувана.

— У даний час життєво важливо, щоб всі політичні, релігійні та громадські лідери діяли відповідально, відновлювали спокій і уникали будь-яких кроків або риторики, які могли б ще більше посилити напруженість. Продовження співпраці між Ізраїлем і Палестинською адміністрацією має вирішальне значення для запобігання подальшого насильства і загибелі людей, — йдеться в заяві.

Євросоюз закликає Ізраїль і Йорданію «працювати разом над тим, щоб знайти рішення, що забезпечують безпеку для всіх, поважати святість релігійного місця і підтримувати статус-кво». Відзначається «особлива роль Хашимітського королівства», як це визнано в мирному договорі 1994 року з Ізраїлем.

Відносини ізраїльтян і палестинців знову загострилися після того, як минулого тижня на Храмовій горі в Єрусалимі сталася стрілянина. Ізраїль посилив заходи безпеки навколо святині. Молитися в п'ятницю на Храмовій горі заборонили. На підступах до неї встановили металошукачі, що обурило мусульман і стало приводом для протестів і зіткнень.

Як повідомляло QHA, голова Палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що офіційні контакти з Ізраїлем не поновляться доти, поки не будуть видалені рамки-металошукачі поруч із входом до мечеті Аль-Акса на Храмовій горі в Старому місті Єрусалиму.

ФОТО: інтернет

QHA