КИЇВ (QHA) -

Представництво ЄС в Україні вважає вирок кримському журналісту Миколі Семені порушенням свободи думки і свободи медіа на включеному Росією півострові, повідомляється на сайті організації.

— Вирок (Семені,  ред.) передбачає заборону журналістської діяльності. Це безсумнівно є порушенням свободи думки і свободи ЗМІ. Це ще один приклад погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові після його незаконної анексії Росією, наголошується у заяві.

У представництві ЄС нагадали, що Семену засудили за його журналістську діяльність за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії — «публічні заклики до дій, які порушують територіальну цілісність Росії».

Російська влада використовує статтю проти тих, хто не визнає незаконну анексію Кримського півострова. Європейський Союз також не визнає незаконну анексію Криму і продовжує її засуджувати як порушення міжнародного права. Європейський Союз і надалі підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, сказано у заяві.

Європейський Союз закликав негайно зняти з Семени всі звинувачення, а також негайно звільнити всіх, кого посадили з порушенням норм міжнародного права.

Як повідомляло QHA, 22 вересня так званий Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок Миколі Семені. Журналіст отримав покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю три роки.

Миколі Семені окупанти інкримінують публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії. У квітні 2016 року в його будинку ФСБ Росії провела обшук, а у травні того ж року йому було висунуто офіційне звинувачення в тому, що журналіст опублікував на сайті Крим.Реалії статтю. На даний час журналіст перебуває під підпискою про невиїзд.

Микола Семена наполягає, що своїми матеріалами реалізовував право на свободу слова.

Правозахисні та журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.

QHA