КИЇВ (QHA) -

Європейський союз запускає проект з удосконалення матеріальної бази 20 відділень поліції в Україні за європейськими стандартами. Як передає кореспондент QHA, прo це міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив на прес-конференції у четвер.

— Проект починається з введення у трьох областях України Київській, Львівській і Харківській. 20 відділень поліції в експериментальному порядку почнуть працювати в особливому режимі з точки зору підготовки і технічного забезпечення, - зазначив Аваков.

Міністр соообщіл, що гроші Євросоюзу підуть на ремонт відділень, придбання комп'ютерних систем, транспорт і логістики.

Ми розуміємо, що 20 з приблизно 700 відділень це мала частка. Наша політика йти крок за кроком, і це правильна стратегія, додав Арсен Аваков.

Присутній на прес-конференції глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі наголосив, що реформа правоохоронних органів важливе завдання на шляху до політичних змін в Україні.

— Ми підтримуємо вас у тому, щоб Національна поліція України була ефективнішою і в той же час завойовувала довіру громадян,  заявив Мінгареллі.

Ще один учасник заходу, заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв зазначив, що ці 20 відділень були обрані за результатами соціологічних досліджень у регіонах із найбільш напруженою оперативною обстановкою. Серед них Ізюмський район Харківської області, розташований у безпосередній близькості від зони АТО.

Зазначений проект має на меті побудувати комунікативну платформу між поліцією і громадськістю. Одним з напрямків проекту є навчання і проведення роз'яснювальної роботи серед громадян з метою популяризації взаємодії з Національною поліцією, розповів Бушуєв.

Довідка. Європейський Союз розпочав проект «Підтримка реформи поліції в Україні» вартістю 6 млн євро. Проект передбачає ремонт прийомних приміщень 20 поліцейських відділень і передачу 15 поліцейських автомобілів. Він буде реалізовуватися протягом 18 місяців за участю поліції Швеції та Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні. В рамках проекту планується проведення тренінгів з лідерства для керівників вищої та середньої ланки поліції.

QHA