БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Сьогодні, 16 березня, Європейський союз підтвердив невизнання окупації Криму Росією і повторно закликав країни світу приєднатися до режиму санкцій. Про це йдеться у заяві з приводу 4-ї річниці проведення Росією так званого референдуму на півострові.

— Євросоюз залишається відданим реалізації своєї політики невизнання, у тому числі, за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає усі держави-члени ООН розглянути можливість прийняття аналогічних заходів щодо невизнання відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262. Європейський союз не визнає проведення виборів Російською Федерацією на Кримському півострові, — йдеться у повідомленні.

Також ЄС рішуче засудив порушення прав і свобод людини окупантами в Криму.

— Після незаконної анексії РФ ситуація з правами людини на Кримському півострові погіршилася. Жителі півострова стикаються з систематичними обмеженнями основних свобод, такими як свобода слова, релігії або переконань, а також права на мирні зібрання, — повідомили в ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський союз не визнає проведення виборів президента Росії на території окупованого Криму.

QHA повідомляло, що 15 березня Рада безпеки ООН провела спеціальне засідання у форматі Арріа, присвячена проведенню незаконних виборів президента РФ на анексованому півострові.

QHA