КИЇВ (QHA) -

Високий представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Брюссель продовжить діалог з Україною з питання можливого порушення прав меншин «Законом про освіту», грунтуючись на висновках Венеціанської комісії.

Про це вона сказала в понеділок у Люксембурзі на прес-конференції за підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ. За словами Федеріки Могеріні, це питання розглядалося не в розділі «інше», а під час дискусії про права людини.

— Ми вже обговорювали це питання неформально під час нашої зустрічі у Таллінні у вересні, обговорювали його з президентом Порошенком у Нью-Йорку під час нашої двосторонньої зустрічі, і ми домовилися, що чекатимемо на висновки Венеціанської Комісії, яку запросили стосовно виконання закону, і ми, як ЄС, грунтуючись на цьому, продовжимо діалог з українською владою, сказала Федеріка Могеріні.

QHA повідомляло, що Польща поділяє позицію України про необхідність вивчення української мови, але також вважає за потрібне забезпечення можливості вивчення рідної мови національними меншинами.

Джерело: УНІАН

QHA