КИЇВ (QHA) -

Глави міністерств закордонних справ (МЗС) Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України підготували спільну заяву до четвертої річниці анексії Криму. Заяву опублікували на сайті МЗС України.

У тексті заяви повідомляється, що глави МЗС ЄС «не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного».

— Поки триватиме незаконна анексія, триватимуть обмежувальні заходи і санкції ... ЄС не визнає результати виборів, які проводяться Росією в Криму, — сказано в ньому.

Глави зовнішньополітичних відомств відзначили, що окупація Росією Криму підвищує ризики для безпеки у Чорноморському регіоні.

— Разом з нинішньої російською агресією на Донбасі, вона також є порушенням європейського порядку безпеки, правил і принципів, які служили основою стабільності і безпеки в Європі з часів закінчення холодної війни, — йдеться у заяві.

Європейські міністри закликали РФ звільнити політв'язнів Кремля і надати міжнародним моніторинговим організаціям доступ на анексований півострів.

Нагадаємо, Путін переніс вибори президента Росії на 18 березня. Цей день вважається днем ​​анексії Криму, коли в РФ підписали так званий договір про входження Республіки Крим і Севастополя до складу Росії.

QHA повідомляло, що у центрі Києва відбулася акція проти незаконних виборів президента РФ, які тривають сьогодні, 18 березня, в анексованому Криму. Учасники акції вишикувалися у живий ланцюг, закликаючи світову спільноту не визнавати незаконні вибори в Криму.

QHA