КИЇВ (QHA) -

Жителі окупованого Криму зможуть поїхати до ЄС без віз тільки при наявності біометричного паспорта громадянина України. Прес-аташе Представництва Європейського Союзу в Україні Давид Стулік розповів про це на прес-конференції в Києві 7 квітня, повідомив кореспондент QHA.

Він нагадав, що в Європі не визнаються російські паспорти, видані кримчанам після анексії. Для країн ЄС громадяни з подібними документами є українцями.

— ЄС в рамках політики невизнання незаконної анексії Криму не визнає також російські паспорти, видані в Криму після анексії. Тобто з цими паспортами не можна в'їхати на територію ЄС, можна тільки з паспортом України... Тобто тут ідуть обмеження для жителів Криму, тому що де-юре це громадяни України, заявив прес-аташе.

Стулік зазначив, що ЄС в рамках візової політики докладе зусиль для того, аби підтримувати зв'язок жителів Криму з материковою Україною.

Також ЄС сприятиме тому, щоби громадяни України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, могли приїхати на материк і отримати біометричний паспорт або зробити візу в паспорті старого зразка.

Як повідомляло QHA, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання безвізового режиму з ЄС для України. Посли країн Євросоюзу повинні проголосувати за рішення Європарламенту на засіданні 26 квітня. А остаточно Рада ЄС затвердить візову лібералізацію з Україною на засіданні 11 травня. Таким чином, безвізовий режим може набрати чинності в червні 2017 року.

Дія безвіза поширюється на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 членів ЄС. Безвіз дає право поїздок до країн, які не є членами ЄС, але приєдналися до Шенгену: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію і Швейцарію. Також безвізовий режим поширюється на країни ЄС, які не входять до Шенгенської зони, але зобов'язалися дотримуватися Шенгенського законодавства, Румунію, Болгарію, Хорватію.

Після початку дії безвізового режиму громадяни України зможуть перебувати в країнах Євросоюзу 90 днів кожні півроку. Безвізовий режим поширюється на ділові та туристичні поїздки, поїздки з релігійною метою або для відвідування родичів. Однак він не дає права на роботу або навчання в країнах ЄС.

ФОТО: інтернет

QHA