КИЇВ (QHA) -

Європейська Комісія від імені Євросоюзу профінансує Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні на три мільйони євро в сфері супутникової візуальної розвідки. Про це заявила представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомили в прес-службі представництва Євросоюзу в Україні.

— Використання зображення супутникових даних дозволить проводити більш глибокий моніторинг ситуації на ділянках, до яких, на жаль, спостерігачі все ще не мають доступу. Також вони сприятимуть більш ефективному розміщенню спостерігачів у цілому, — зазначила Федеріка Могеріні.

Вона уточнила, що за допомогою супутникової розвідки можна отримувати інформацію про пошкодження інфраструктури та про присутність або переміщення живої сили і техніки на території окупованого Донбасу.

Фінансування буде розподілятися через Супутниковий центр Європейського Союзу, який повинен відслідковувати потрібні знімки і, за запитом ОБСЄ, надавати місії результати аналізу.

QHA повідомляло, що в Європейському Союзі закликали припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, яка може привести до енергетичної кризи, що негативно вплине на людей по обидві сторони лінії розмежування.

ФОТО: інтернет

QHA